wwa

Zwiedzanie Warszawy to piękna wycieczka po historii. Obcokrajowcy szczególnie doceniają Warszawę ze względu na to, że właśnie w Warszawie mogą zobaczyć najważniejsze miejsca dla wydarzeń rozgrywających się w tamtych czasach.

Można odwiedzić siedzibę Gestapo przy Alei Szucha w Warszawie, gdzie katowano więźniów. Można także odwiedzić wiezienia na Pawiaku, a także miejsce, gdzie kiedyś było getto i gdzie zamknięto Żydów w przygotowaniu na ich rzeź. Wszystkie te miejsca w Warszawie obecnie są gotowe do zwiedzania. Miasto ma moc hoteli i hosteli przygotowanych dla turystów, którzy chcą zobaczyć te wszystkie ciekawe miejsca.

Jednakże warszawa to nie tylko miejsce, gdzie rozgrywały się najważniejsze wydarzenia dla Drugiej Wojny Światowej. Jest to także miasto o pięknej architekturze. Jeszcze przed wojną, zanim zniszczono większość miasta, znajdowała się tutaj prawdziwa kolebka świetnej architektury, do tego stopnia, że Warszawa zwana była Paryżem północy. Obecnie na to miasto zasługuje Budapeszt.

Jeśli chcesz doświadczyć przedwojennej Warszawy, musisz udać się na starówkę. Niestety w większości została ona zburzona podczas wojny, ale została świetnie, w mistrzowskim stylu odbudowana. W odbudowaniu Warszawy po wojnie uczestniczyli zwykli mieszkańcy – budowali własnymi siłami, oddawali niekiedy nawet obrączki aby pozbierać pieniądze na odbudowę swojego miasta.

Przykładem zachwycającej przedwojennej architektury Warszawy jest Kościół świętej Anny, który znajduje się na Krakowskim przedmieściu w Warszawie. Jest połączeniem różnych stylów w architekturze. Obecnie jest uznany za kościół akademicki. Jest to świątynia należące do rzymskokatolickich, odwiedzany tłumnie przez turystów, uznawany przez wiele portali turystycznych jako kluczowe miejsce do odwiedzenia podczas wycieczki do Warszawy. Ponad wszystkimi murami w Warszawie dominuje mimo wszystko Pałac Kultury, który był prezentem Stalina dla krajów okupowanych. Obecnie jest to prezent niechciany, brzydki, ale większość mieszkańców żywi do niego sentyment.

Pięknym miastem polskim są również Kielce. Zobacz najstarsze zabytki Kielc na https://halokielce.pl.