Dom Garharta i Carla Hauptmannów – nieznane atrakcje Szklarskiej Poręby

Dom Garharta i Carla Hauptmannów przyciąga miłośników literatury i kultury, jest też ważnym punktem w programie wycieczki dla tych turystów, którzy chcą lepiej poznać Karkonosze.

Dom Garharta i Carla Hauptmannów – tego nie wiedziałeś

Ten ciekawy zabytek jest obecnie jedną z najsłynniejszych placówek muzealnych w Sudetach oraz atrakcją, której podczas wycieczki w rejonie Szklarskiej Poręby pominąć nie można. Co warto wiedzieć na temat tego obiektu?

Dom, który w 1890 roku stał się własnością braci Garharta i Carla Hauptmannów, to ciekawa architektura oraz jeszcze ciekawsze wnętrza. Tradycyjna zabudowa tego wiejskiego domu przyciąga, choć dla większości turystów zabytek ten jest przede wszystkim miejscem, w którym znani bracia poświęcali się pracy twórczej. Gerhart Hauptmann (1862-1946) był przecież znanym dramaturgiem, z kolei jego starszy brat, Carl Hauptmann (1858-1921), sławę zdobył jako biolog i poeta, a przede wszystkim jako autor „Księgi Ducha Gór” – dzieła, które jest unikalną skarbnicą wiedzy na temat Karkonoszy.

Więcej wpisów dotyczących sudeckich atrakcji turystycznych, znajdziesz w serwisie sudecki.pl.

Dom Garharta i Carla Hauptmannów to obecnie miejsce idealne dla turystów

Idealne miejsce dla turystów, którzy odwiedzają Karkonosze i którzy chcą w ciekawy sposób poszerzyć swą wiedzę na temat tego pasma górskiego. Pomagają im w tym takie wystawy, jak ta poświęcona artystom działającym w rejonie Szklarskiej Poręby oraz ta ekspozycja, dzięki której można poznać lepiej historię miejscowych hut szkła. Dom Garharta i Carla Hauptmannów znany jest też z ciekawej wystawy na temat Karkonoszy i Ducha Gór.

Zapoznanie się z tą ekspozycją może się zatem okazać ciekawym wprowadzeniem dla tych turystów, którzy planują dalsze wycieczki po tych górach i którzy chcą ujrzeć najważniejsze atrakcje tej niezwykłej grupy górskiej.