Zbrosławice – co warto zobaczyć w tej miejscowości?

Zbrosławice to jedna z ciekawszych wsi, jakimi może się pochwalić województwo śląskie. Co warto zobaczyć w czasie wycieczki po tej miejscowości? Jakie atrakcje czekają w jej najbliższej okolicy?

O Zbrosławicach i atrakcjach turystycznych

Zbrosławice leżą w dolinie rzeki Dramy, która przyciąga wielkimi walorami przyrodniczymi. W rejonie samej wsi panuje korzystny mikroklimat, dzięki czemu jest ona coraz chętniej odwiedzana przez te osoby, które chcą zadbać o swój układ oddechowy. Zbrosławice mogą się też okazać ciekawym celem wycieczki dla tych, których interesuje historia. Przypomina o niej m.in. pałac, zbudowany w połowie XVIII wieku przez rodzinę von Stockmannów. W pobliżu tej budowli można dostrzec dawne założenia parkowe oraz tak ważne budynki gospodarcze, jak wozownia i spichlerz. Podobne zabytkowe zamki pałace znajdują się także w innych częściach Polski – z naszej strony polecamy sprawdzić atrakcje turystyczne Dąbrowy Górniczej na www.dabrowainfo.pl. Innym zabytkiem, któremu turyści odwiedzający Zbrosławice bardzo chętnie poświęcają swój czas, jest kościół Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Przyciąga on swą gotycko-barokową formą oraz cudowną figurą Matki Boskiej Zbrosławickiej.

A co warto zobaczyć w najbliższej okolicy Zbrosławic?

Jedną z ważniejszych ciekawostek w tej części województwa śląskiego jest zamek w Kamieńcu, który może się pochwalić historią sięgającą XVI wieku. Dzisiejszą formę nadano mu w drugiej połowie XIX wieku, dzięki czemu zabytek ten jest interesującym przykładem francuskiego klasycyzmu. Wielu niezapomnianych wrażeń mogą nam też dostarczyć wycieczki wzdłuż doliny Dramy – rzeki, która zaczyna się w Reptach Śląskich (dzielnicy Tarnowskich Gór), a kończy w zbiorniku Dzierżno Małe. Rzeka ta ma wiele uroku, a że przepływa przez takie atrakcje przyrodnicze, jak park w Reptach czy Las Segiet, spacery wzdłuż jej brzegów każdemu z nas dostarczą niezapomnianych wrażeń.