Skarby Kotliny Kłodzkiej: na jakie atrakcje warto tu zwrócić szczególną uwagę?

Jest największą kotliną w Sudetach, a wycieczki po jej terenie sprawią wiele radości zarówno fanom aktywnego wypoczynku na łonie natury, jak i tym, którzy wolą spędzać czas wśród cennych zabytków. Kotlina Kłodzka zachwyca swą różnorodnością, a jej atrakcje mogą oczarować każdego.

Co warto zobaczyć w tej części kraju?

Kotlina Kłodzka to przede wszystkim wspaniałe ośrodki miejskie, kuszące ciekawą przeszłością oraz wspaniałymi zabytkami, które najpiękniej o niej opowiadają. Wielkie wrażenie robi tu Kłodzko – najważniejszy ośrodek miejski na terenie Kotliny Kłodzkiej. Przypomnijmy, że Kotlina Kłodzka to największa kotlina w Sudetach, dlatego zaliczana jest do jednej z niesamowitych przyrodniczych atrakcji Sudetów. Warto też zajrzeć do Barda oraz do Złotego Stoku, kuszącego zabytkową kopalnią oraz podziemną trasą turystyczną. W czasie wycieczki po Kotlinie Kłodzkiej można też poprawić stan swego zdrowia, gdyż ta część Dolnego Śląska to ogromna ilość uzdrowisk. Zachwyca Lądek Zdrój oraz Kudowa, na brak pięknych zabytków i cennych atrakcji nie można też narzekać w takich kurortach, jak Duszniki czy Polanica.

Atrakcje Kotliny Kłodzkiej

Kotlina Kłodzka to również inne atrakcje, obok których nie można przejść obojętnie. Kusi Sanktuarium w Wambierzycach oraz tajemnicza Kaplica Czaszek w Czermnej, zachwyca skalne miasto na szczycie Szczelińca oraz wyjątkowy rezerwat przyrody „Błędne Skały”. Na terenie Kotliny Kłodzkiej nie brak też pięknych jaskiń, wśród których sławę największa zdobyła Jaskinia Niedźwiedzia w Masywie Śnieżnika, oraz tak cennych zabytków techniki, jakimi są kopalnie uranu w Kletnie. Pałac w Żelaźnie, okazała rezydencja w Bożkowie – oto kolejne atrakcje, które warto uwzględnić w programie swej wycieczki po Kotlinie Kłodzkiej.