Jakie są najciekawsze obiekty historyczne w Augustowie?

Niewątpliwie Augustów jest jednym z najpiękniejszych miast województwa Podlaskiego, bardzo chętnie odwiedzanym przez turystów nie tylko w szczycie letniego sezonu. Miłośnicy tego miejsca, choć jest ich na pewno mniejsza grupa wpadają tu także poza sezonem. Jest również sercem Zielonych Płuc Polski.

Augustów to nie tylko aktywny wypoczynek nad pięknymi jeziorami

W mieście natrafić można na naprawdę wiele ciekawych pod względem historycznym zabytków. Będąc tu naprawdę bardzo ciężko jest się nudzić, bowiem każdy będzie w stanie znaleźć coś inspirującego dla siebie by umilić sobie czas.

Na uwagę pasjonatów historii zasługują dawne koszary pochodzące z lat 90 XIX wieku, Yacht Klub Polski – drewniany pensjonat nad Jeziorem Białym, drewniane domki pochodzące z dwudziestolecia międzywojennego – niektóre z nich zostały przerobione na potrzeby turystów, by pełnić funkcję hoteli, pensjonatów, częściowo spalony młyn znajdujący się przy ulicy 29 listopada – są to naprawdę urokliwe miejsca, jednak nie zostały one wpisane do rejestru zabytków. Za to inne zostały docenione i znalazły swoje zasłużone miejsce wśród najcenniejszych polskich pozostałości przeszłości. Są to między innymi: Kanał Augustowski, Budynek Zarządu Portu, Budynek Zarządu Wodnego, Oficerski Yacht Club – który dziś jest budynkiem hotelowym, Park Miejski oraz liczne kamienice znajdujące się przy Rynku Zygmunta Augusta, cmentarz żołnierzy radzieckich pochodzący z okresów II wojny światowej.

Obiektów które noszą ślady historii Polski w Augustowie jest wiele. Jeżeli chcemy zobaczyć coś ciekawego pomiędzy odwiedzeniem jedne i drugiej plaży na prawdę warto wybrać to miejsce. Historia łączy się tu ze spokojem i ciszą przyjeziornych plaż.

źródło: https://www.ehistoria.pl/ – historia, kultura, zabytki i sztuka