Podlasie dla ciekawych: gdzie warto się wybrać?

Podlasie to magiczna kraina, kusząca swym przyrodniczym bogactwem oraz wielokulturowym charakterem. Wycieczki po tej części kraju mogą się dla każdego z nas okazać wspaniałą przygodą, a coraz lepiej rozwinięta baza noclegowa i gęsta sieć szlaków turystycznych z pewnością pomogą nam taką podróż zaplanować. Jak się okazuje, nie tylko w rejonie Białegostoku oraz Puszczy Białowieskiej można spędzić wolny czas w ciekawy sposób. Na jakie atrakcje warto zwrócić uwagę podczas zwiedzania tej krainy?

Tararski Miazr w Studziance to jedna z ważniejszych ciekawostek, którym warto poświęcić swą uwagę podczas wycieczki po Podlasiu. To jedno z ciekawszych miejsc w rejonie Białej Podlaskiej, które zachwyca swa formą oraz historyczną wartością. Wprawdzie ten cmentarz od czasów II wojny światowej pozostaje nieczynny, jednak zachowane tu nagrobki wciąż robią ogromne wrażenie na zwiedzających. Z cennymi pamiątkami po Tatarach spotkać można się też w Bohonikach oraz w Kruszynianach. Te miejscowości z pewnością warto zwiedzić –choćby tylko ze względu na drewniane meczety, będące unikalnymi zabytkami architektury.
Ortel Królewski Pierwszy to kolejna miejscowość, którą warto odwiedzić podczas zwiedzania Podlasia. Tu główną atrakcją jest unicka cerkiew, uznawana za jedną z najpiękniejszych świątyń tego typu w Polsce. ogromne wrażenie na turystach może też zrobić Sanktuarium w Kodniu, kuszące pięknym otoczeniem oraz ciekawą architekturą. Tu, nad Bugiem, w tak niewielkiej odległości od granicy z Białorusią, każdy z nas może poczuć magię i wyjątkowy charakter Podlesia, a jednocześnie zobaczyć najwspanialsze pamiątki po Sapiehach – możnych panach, którzy w dziejach Polski i Podlasia odegrali istotną rolę. W czasie wycieczki po tej części kraju warto też odwiedzić tak ciekawą miejscowość, jaką jest Liszna. Tu najcenniejszym skarbem jest dawna zabudowa, dzięki czemu wciąż można tu poczuć klimat dawnej wsi podlaskiej Warto też wybrać się do miejscowości Sławatycze, która kusi pięknym otoczeniem oraz drewnianymi wiatrakami.

Podlasie może oczarować nas licznymi skarbami. W tej części kraju każdy z nas znajdzie dla siebie coś ciekawego, a dzięki licznym atrakcjom i cennym zabytkom spędzi ty wolny czas w przyjemny i pożyteczny zarazem sposób.