Pałac Branickich w Białymstoku

Białystok ma się czym pochwalić, a wycieczki po tym mieście mogą się dla wielu z nas okazać wyjątkową przygodą. W gronie tych zabytków, których podczas zwiedzania stolicy Podlasia nie można pominąć, miejsce bardzo ważne zajmuje pałac Branickich. Czym wyróżnia się ta rezydencja magnacka?

Jakie czynniki sprawiają, iż turyści z całego kraju tak chętnie poświęcają swój czas tej budowli?

Powodów, dla których warto zwiedzić pałac Branickich w Białymstoku, jest wiele. Ta ciekawa budowla jest jedną z najwspanialszych pamiątek po rodzinie Branickich, która w dziejach tej części Podlasia odegrała bardzo ważną rolę. Sam pałac może się pochwalić wspaniałą formą, a jako jedna z najpiękniejszych budowli barokowych w kraju skutecznie przyciąga uwagę i miłośników sztuki, i tych turystów, którzy interesują się historią. „Podlaski Wersal”, bo takim mianem często określana jest rezydencja w Białymstoku, może się pochwalić pięknymi elewacjami oraz wnętrzami, wykorzystywanymi obecnie przez władze Uniwersytetu Medycznego. Podobny obiekt o takim zarysie architektonicznym mieści się również w okolicach Elbląga – na stronie www.elblaginfo.pl znajdziesz więcej informacji o zabytkach w Elblągu.

Rezydencja w Białymstoku

Mimo to niektóre wnętrza są udostępniane turystom, a spacer po nich może się dla wielu z nas okazać wyjątkowo ciekawym doświadczeniem. Dodatkową atrakcją jest Muzeum Medycyny, urządzone w jednym z pałacowych skrzydeł. Rezydencja ta może się jednocześnie pochwalić pięknym otoczeniem, a spacer po malowniczych ogrodach sprawi, iż wizyta w Białymstoku na każdym z nas zrobi ogromne wrażenie. Jak twierdzą eksperci, ogrody w tym mieście zaliczają się do najlepiej zachowanych ogrodów barokowych w Polsce, warto zatem poświęcić im więcej uwagi.